Czas na domy dwurodzinne, czyli bliźniaki i szeregówki

domy dwurodzinneChociaż obecnie prym wiodą domy jednorodzinne, to nadal można spotkać sporo domów wielopokoleniowych, które zamieszkiwane są przez wszystkich członków rodziny. W domu dwurodzinnym wcale nie muszą mieszkać spokrewnione ze sobą osobą. Dom może być jeden, a rodziny dwie i wręcz nawet dla siebie zupełnie obce. Co przemawia na korzyść tego typu budynków?

Czas na domy dwurodzinne, czyli bliźniaki i szeregówki

W zależności od projektu domy w postaci bliźniaków i szeregówek mogą być piętrowe lub mieć poddasze użytkowe. W przypadku takiego budynku wydziela się dwa osobne mieszkania, a ich koszt jest mniej więcej taki sam co domów jednorodzinnych. Różnice jednak widać w rozkładzie pomieszczeń i oczywiście w metrażu. Zwykle jest tak, że powierzchnia użytkowa wynosi 120-150 m2, chociaż zdarzają się także projekty z aż 350 m2. Do zalet domów na dwie rodziny zaliczyć można, to, że:

• jest to ekonomiczne rozwiązanie – zarówno koszty związane z kupnem działki i budową oraz późniejszą eksploatacją budynku można podzielić na dwie części,
• obie rodziny mogą być blisko siebie, liczyć na wzajemną pomoc i większe poczucie bezpieczeństwa,
• jest to sposób na zintegrowanie się z bliskimi i wspólne spędzanie ze sobą czasu w części gospodarczej czy wypoczynkowej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Duże i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.