Nowoczesne domy w stylu stodoły

projekty nowoczesnych domówW dzisiejszych czasach coraz trudniej jest nam znaleźć projekt wymarzonego domu. Każdemu z pewnością zależy na tym, aby jego dom wyróżniał się na tle innych i był tym wyjątkowym. Nowoczesne domy — co kryje się pod tym stwierdzeniem? Jakie projekty można uznać za innowacyjne, o tym kilka słów w dzisiejszym poradniku.

PROJEKT NOWOCZESNEGO DOMU

Projekty nowoczesnych domów w ostatnim czasie bazują bardzo często na stodołach. Wiele osób decyduje się na zakup starego gospodarstwa i remont lub postawienie domu od podstaw.

Czym charakteryzują się domy w stylu stodoły?

Po pierwsze: ekonomiczność
Domy w tym stylu to najczęściej proste budynki, przypominające swym wyglądem prostopadłościan. Mała ilość ścian zewnętrznych z pewnością pozwala na szybką realizację projektu i oszczędność związaną z kosztami budowy.

Po drugie: pokrycie dachowe
Dach niewątpliwe wpływa na cały charakter wizualny. Najczęściej jest to pokrycie dachowe, które nadaje lekkości.

Po trzecie: przeszklenia
W wielu tego typu domach nie ma balkonów, dlatego bardzo często cała strona domu jest przeszklona, co oprócz wartości estetycznej sprawia, że do domu wpada bardzo dużo światła dziennego.

W przypadku tego projektu istotna jest również elewacja, którą warto ustalić z projektantem lub poszukać upragnionej wśród oferowanych i gotowych projektów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Małe i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.